Sport

VATERPOLO, LIGA ŠAMPIONA – JADRAN I IGALO NEOSVOJIVA TVRĐAVA

Vaterpolisti “Jadran Carine” odigrali su večeras nerješeno 4-4, protiv mađarskog “Egera” u 3. kolu Lige šampiona. Novljani su još jednom potvrdili, da u “velikim” susretima ove sezone, igraju iznad očekivanja, na radost svojih navijača.

Novljani su poveli 1-0, ali su gosti preokrenuli i nakon druge četvrtine vodili 2-1. U nastavku Mađari povećavaju na 3-1, da bi izabranici Vlada Gojkovića podigli ritam i preokrenuli na 4-3. Konačan rezultat postavio je Hošnjanski.

-Dobro smo otvorili utakmicu, ali smo se kasnije mnogo mučili da ugrozimo gol protivnika. Eger je u većem dijelu meča bio u vođstvu, dao je i dva peterca, a mi smo u napadu, pogotovo s igračem više, promašili praktično sve. Igrali smo protiv vrhunske ekipe i na kraju sam zadovoljan ishodom, jer smo vidjeli zaista jake odbrane na obje strane, rekao je nakon susreta strateg Jadrana Vladimir Gojković.

Eger je upisao remi nakon poraza i pobjede u prva dva kola grupe B.

-Početak meča nije bio loš za nas, a onda smo pomislili da ćemo zahvaljujući pojedinačnom kvalitetu lakše doći do pobjede. Znali smo, ipak, da Jadran ima određeni kvalitet u oba prvca i da može da nam stvori probleme. Mislim da je ovaj ishod i najrealniji nakon svega što je viđeno. Moram i da kažem da nisam najzadovoljniji suđenjem, rekao je trener Egera Norbert Dabrovski.

Jadran Carine – Eger 4:4 (1:0, 0:2, 2:1, 1:1)

Herceg Novi – Bazen Instituta “Simo Milošević”. Gledalaca: 700. Sudije: Vojevodin (Rusija), Severo (Italija). Igrač više: Jadran Carine 7 (-), Eger 6 (2).

Jadran Carine: Kandić (13 odbrana), Ukropina 1, Popadić, Kriještorac, D. Baničević, Merkulov 1, B. Baničević, Gardašević, Radović 1, Spajić 1, Drašković, Petković, Tešanović, Mijušković.

Eger: Mitrović (15 odbrana), Anđal, Rašović 1, Avramović, Hošnjanski 2, Lorinc, Deker, Kovač, Čučković, Vlahopulos 1, Bedo, Harai, Čisar.

Jadran će u četvrtom kolu, 8. decembra u Bukureštu, igraće sa Steauom.

U susretima 3. kola Lige šampiona postignuti su slijedeći rezultati.