Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Sport

VATERPOLO – JADRAN VETERANI TREĆI U SPLITU

Vaterpolo veterani iz Herceg Novog VKV “Jadran Veterani” osvojili su treće mjesto na humanitarnom turniru, koji je održan u Splitu. Splitski veterani VKV “Stari As”, organizovao je vaterpolo turnir, čiji je nagradni fond otišao za pomoć Dječijem domu Maestral, za kupovinu kombija, koji im je neophodan.
Na turniru, koji je odigran na Gradskom bazenu Poljud, učestvovalo je osam veteranskih vaterpolo ekipa iz cijelog regiona. Najbrojniji su bili domaćini, koji su okupili pet ekipa: “Stari As”, “Magla”, “Zadar”, “Omiš” i “Galeb” Makarska, i po jedan klub iz Bosne i Hercegovine “Vučko”, Sarajevo, Srbije “Rekreativo”, Beograd i Crne Gore “Jadran Veterani” Herceg Novi.
Vaterpolisti iz Herceg Novog su u četvrtfinalu savladali “Omiš” 10:9, da bi u polufinalu izgubili od ekipe “Magla”, Split rezultatom  6:3. U borbi za treće mjesto “Jadran Veterani” su savladali “Galeb” iz Makarske 8:3.
Pobjednik turnira je ekipa “Magle” iz Splita koja je bila bolja od gradskog rivala “Starog Asa” rezultatom 6:1.