Sport

TRIATLONCI USPJEŠNI U PODGORICI

dav

Triatlonci iz Herceg Novog počeli su sezonu trkom u Podgorici na brdu Gorica gdje se i ove godine, 4. put, organizovala trka na 10 km. Učestvovalo je oko 200 trkača iz Crne Gore koji su uspješno završili trku.

Triatlon klub Herceg Novi imao je pet članova na stazi koji su ostvarili zapažene rezultate, među njima su Jelena Tomašević, Marija Bošnjak, Luka Čupić, Marko Butulija i Goran Daničić.

Perica Vučković trku je završio sa vremenom 34:53 kao drugoplasirani, samo 6 sekundi iza pobjednika Gorana Petrića (34:47). Trećeplasiran je bio proslavljeni atletičar Dragoljub Koprivica (35:05).

Najbrža u kategoriji žena je bila Slađana Perunović (37:16), Dijana Stanišić (42:31)  je zauzela drugo a Helga Zsarnoczay (43:00) treće mjesto.

Jelena Tomašević je sa vremenom 44:14, u ukupnom plasmanu zauzela 4. mjesto a u kategoriji od 20-29 godina drugo mjesto. To je ujedno njen lični rekord na toj distanci.

Luka Čupić zauzima ukupno 6. mjesto (37:22) među muškaracima, kao i 2. mjesto u kategoriji 30-39 godina.

Goran Daničić ovu stazu savladao je za 43:54 a Marko Butulija za 44:14.

Marija Bošnjak je nažalost zbog povrede morala da odustane na pola puta do cilja.

Naredno takmičenje koje očekuje novske triatlonce, a ujedno i organizatore je 6. Novska skalinada 16.februara.