Sport

REZULTATI LIGE PJETLIĆA U POSLEDNJEM KOLU JESENJEG PRVENSTVA

U poslednjem 12. kolu jesenjeg dijela prvenstva Udrženja klubova Fudbalskog Saveza Crne Gore –  grupa Jug, pjetlići “Pomorca” iz Bijele su u subotu, 7. decembra u Igalu pobjedili ekipu “Petrovca” rezultatom  4:0. Strijelci su bili Branko Sijerković u 35, Miloš Bogdanović u 43, Matija  Bjeletić u 44. i Danilo Đukanović u 47. minutu.

U istom kolu juče (nedelja, 8. decembar) su u gradskom derbiju u Sutorini pjetlići  “Igala” pobijedili domaći “Obilić” 3:0. Pjetlići “Orjena” su na gostovanju u Tivtu poraženi od “Arsenala” sa čak 16:1. Strijelci za “Arsenal”: Miloš Stevović u 3. i 23, Marko Telesmanić u 5, Nikola Кlakor u 6. i 21, Miloš Maraš u  8, 16, 19. i 25, Vasilije Кašćelan u 18, Nikola Radnjić u 32, Petar Ražnatović u 35. i 42, Mašan Кankaraš u 50, Andrija Bulajić u 52. i Milivoje Arsić u 57. minutu. Jedini pogodak za “Orjen” postigao je Vasilije Obradović u 55. minuti.

“Bokelj” je u Baru poražen od “Mornara” 2:1. Strijelci za “Mornar”: Din Murić u 20 i Nemanja Vlahović u 27. minute, a za “Bokelj” Andrej Petrović u 38. minutu. “Grbalj”, koji je sa “Igalom” dijelio prvo mjesto, u ovom kolu je poražen u Budvi od domaćeg “Vihora” 3:0, dok je “Akademija” iz Ulcinja pobjedila u Baru domaći “Hajduk” 3:0.

Jesenji prvak je ekipa “Igala” sa 34 boda, slijede: “Grbalj” sa 31, “Arsenal” – 30, “Mornar” – 27, “Vihor” – 25, “Akademija” – 19, “Lovćen” – 18, “Bokelj” i “Pomorac” po 13, “Obilić” i “Petrovac” po 9, “Orjen” – 1 i  “Hajduk” bez bodova.