Sport

PRVA POBJEDA ODBOJKAŠICA “ALBATROSA” U PRVOLIGAŠKOM DRUŠTVU

Odbojkašice hercegnovskog “Albatrosa” juče (nedelja, 13. oktobar) su u 2. kolu Prve odbojkaške lige, na svom terenu u Igalu, savladale favorizovani tim “Rudara” iz Pljevalja, maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:23 i 25:23.

Gošće su bile ravnopravan protivnik, ali su novske odbojkašice, predvođene kapitenom Aleksandrom Ćirović i odličnom Milicom Tufegdžić, uspješno preuzele kontrolu i rutinski stizale do 25 poena. U drugom i trećem setu razigrale su se i novajlije u redovima “Albatrosa” Anastasija Čabrilo i Taša Trajković, pa je doma ekipa znalački trasirala put ka sigurnoj pobjedi.

Poslednju priliku za priključak odbojkašice iz Pljevalja su propustile u trećem setu. Počele su ga ubjedljivo i imale vođsto 17:12, ali su se domaće igračice vratile u igru, prvo smanjivši  zaostatak i izjednačivši, da bi u  finišu preokrenule za dobitak trećeg seta i konačnu pobjedu. Novljanke sa trenerom Brankom Obradović pokazale su da će biti osveženje u ovom rangu takmičenja, i da će biti još lijepih utakmica i pobjeda.

Prvu pobjedu u Prvoj ligi za “Albatros” su ostvarile: Anastasija Кiperaš, Borjana Obrenović, Jelena Bijelović, Anastasija Čabrilo, Milica Tufegdžić, Andrea Dragović, Ivana Dragović, Aleksandra Ćirović (kapiten), Taša Trajković i Marija Valjarević.