Sport

ODBOJKA: JUNIORKE CRNE GORE NAJBOLJE NA TURNIRU U IGALU

Odbojkaška juniorska ženska reprezentacija Crne Gore osvojila je prvo mjesto na turniru koji je održan u Sportskom centru u Igalu i nastaviće takmičenje u drugoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se održava ove godine. Sinoć u poslednjem kolu turnira Crna Gora je pobijedila reprezentaciju Švedske 3:1 (18:25, 25:16, 25:17, 25:12)

Djevojke selektora Nikole Masoničića počele su turnir pobjedom u prvom kolu u petak veče protiv selekcije Kosova 3:0 (25:17, 27:25, 25:14). U prvoj utakmici najviše poena osvojila je korektor Majda Čakar 13, dok se kod gostiju izdvojila primač Melirona Avdulahu sa 11 poena. U prvoj utakmici prvog kola reprezentacija Izraela pobjedila je reprezentaciju Švedske sa 3:0 (25:18, 25:18 ,27:25). Drugog dana turnira maksimalnim rezultatom 3:0 reprezentacija Crne Gore pobjedila je Izral (25:20, 25:17 , 25:20) Najviše poena u selekciji Crne Gore osvojila je primač Ema Uskoković (15) dok se u reprezentaciji Izraela izdvojila takođe primač Tali Hakas sa 12 poena. reprezentacija Švedske je bila bolja od Kosova 3:0 (25:23, 25:18 25:22) . Sinoć u poslednjem koluna turnira Crna Gora je pobjedila reprezentaciju Švedske 3:1 (18:25, 25:16, 25:17, 25:12) Reprezentaciji Crne Gore bio je potreban jedan set da i teorijski osvoje jedno od dva prva mjesta koje vode u drugu rundu kvalifikacija. Zbog toga su kapiten Marija Šušić i saigračice ušle u utakmicu u grču i prvi set je izgubljen ali u nastavku su konsolidovale redove i naredna tri seta lako dobile. Najefikasnija u selekciji Crne Gore bila je Ema Uskoković sa 16 poena dok se kod gostiju izdvojila Cecilija Malm sa 14 poena. U prvom meču trećeg kola reprezentacija Izraela je savladala ekipu Kosova sa 3:0 (25:12, 25:19,25:16).