Sport

NEMANJI MIKULIĆU BRONZA U ČILEU

Mladi karatista Nemanja Mikulić (2003.) osvojio je na Svjetskom prvenstvu u Santjagu u Čileu bronzanu medalju. U borbama do 57 kilograma kao član reprezentacje, Mikulić je imao šest protivnika.

Kadet Bijele pobijedio je danas u Santjagu, u meču za 3. mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 57 kilograma, Francuza Zinedina Tadžera 1:0.

Mikulić je u prvom kolu pobijedio Bahadura Ikea iz Indije 2:0, sudijskim izjašnjavanjem eliminisao je u drugom Egipćanina Asera Elhegavija (0:0), a u trećem Anasa Alzahramija iz Saudijske Arabije 2:1.Debitantski nastup u kadetskoj konkurenciji, u drugom kolu, završili su Emre Saljiu i Andrija Danilović, a u istoj rundi takmičenja eliminisani su i Vladimir Vukčević i Leona Markić.Crnogorski predstavnici u katama, mlađi seniori Vladimir Mijač i Jovana Marić i kadet Vasilije Perović nastup su juče završili u drugom krugu, dok je junior Kenan Nikočević eliminisan u prvoj rundi takmičenja.