Sport

NEMANJI MIKULIĆU BRONZA NA BALKANSKOM PRVENSTVU

Drugog takmičarskog dana u karateu za kadete juniore i mlađe seniore na Balkanskom prvenstvu u Brežicama (Slovenija) reprezentacija Crne Gore je osvojila 8 medalja. Među osvajačima  je i junior Nemanja Mikulić koji je u borbama u kategoriji do 61 kilograma osvojio treće mjesto i bronzanu medalju. U borbi za medalju takmičar iz karate kluba Bijela pobjedio je rezultatom 4:1 Džana Mahmutovića iz Bosne i Hercegovine.

Podsjećamo u petak prvog dana takmičenja kadet Bojan Vulović iz ekipe Šotokan tim (Herceg Novi ) je u katergoriji do 57 kilograma osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju. Prvenstvo se završava danas kada su na programu ekipna nadmetanja u katama gdje će nastupati i Nemanja Mikulić.Nakon dva dana takmičenja reprezentacija Crne Gore koju prestavlja 80 tamičara među njima i šest takmičara iz Herceg Novog ima osvojenu 21 medalju: .tri zlatne, četiri srebrene i 14 bronzanih.