Sport

NAŠI JUNIORI IPAK PORAŽENI U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Hrvatske u finalu, u sjajnoj atmosferi u Podgorici sa 13:16 (2:2, 5:7, 4:2, 2:5). Naša ekipa je odigrala dobro, ali nijesmo bili na pravom nivou u posljednjoj četvrtini, što je Hrvatska iskoristila i okitila se zlatnom medaljom.

Susret je odlično otvoren, golovima Banićevića i Radovića poveli smo 2:0, brzo su se Hrvati vratili u igru i poravnali na 2:2. U drugoj četvrtini uspjeli smo da preokrenemo nakon vođstva Hrvatske 4:3, ali smo pali u samom finišu, primili smo dva gola, pa je Hrvatska na startu treće četvrtine imala dva gola prednosti – 9:7.
Serijom 3:0 preokrenuli smo na 10:9, a zatim smo kod 11:10 propustili veliku priliku. Imali smo igrača više, Saveljić je požurio, šutirao je pravo u golmana Hrvatske. Kazna je stigla, Merčep je uz dosta sreće pogodio za 11:11.[image_with_text image=’http://www.radiohercegnovi.net/wp-content/uploads/2016/09/ved_2566.jpg’ title=” title_color=” title_tag=”]

Očekivala se neizvjesna i uzbudljiva borba u četvrtoj četvrtini, ali smo očajno ušli u posljednjih osam minuta. Hrvatska je povela 14:11, uslijedila su dva gola Ukropine, ali nove greške u odbrani i napadu skupo su nas koštale.
Hrvatska je pobjegla na 16:13 i tako riješila pitanje pobjednika.[image_with_text image=’http://www.radiohercegnovi.net/wp-content/uploads/2016/09/e87362825f555e4a7c540980c514441d.jpg’ title=” title_color=” title_tag=”]
Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Paparić sa pet golova, a u našem timu Ukropina je postigao tri, dok su se po dva puta u listu strijelaca upisali Saveljić, Dragović i Radović.