Please assign a menu to the primary menu location under MENU

DruštvoIzdvojeno

NA KONKURSU MATICE CRNOGORSKE “U SUSRET LJETU NOVSKOM” NAGRAĐENO 49 UČENIKA

U galeriji hercegnovskog Ogranka Matice crnogorske danas je dodjelom priznanja najuspješnijim učesnicima završen program tradicionalnog  konkursa otvorenog povodom obilježavanja Dana nezavisnosti Crne Gore, koji je ove godine nosio naziv U susret ljetu novskom. 
Priređen je  kulturno-umjetnički program u okviru koga su uručene diplome i nagrade najboljim učesnicima, kao i zahvalnice njihovim mentorima i direktorima škola, informiše poslovni sekretar hercegnovskog ogranka Matice, Jovanka Veljović.
Pred početak programa, učenici Muzičke škole su izveli himnu Crne Gore, nakon čega su se prisutnima obratili predsjednik hercegnovskog Ogranka dr. Zlatko Stojović i predsjednik žirija dramski pisac i  scenarista Stevan Koprivica. Diplome, nagrade i zahvalnice učesnicima i saradnicima uručila je  Jovanka Veljović.
Na konkurs su prijavljena ukupno 132 učesnika, što je dvostruko više u odnosu na prethodnu godinu. Žiri je dodijelio 49 nagrada.
Juče  je  održan takmičarski dio za učenike Muzičke škole. Najviše prijavljenih je bilo sa gudačkog i klavirskog odsjeka.
Ocjenjivački žiri ovogodišnjeg nadmetanja kroz sliku, riječ i muziku je radio u sastavu:
Stevan Koprivica dramski pisac i scenarista – predsjednik,Miraš Martinović – književnik, Minja Bojanić – novinar
Bogdan Musović – istoričar umjetnosti i skulptor, Kristina Milatović – istoričar umjetnosti, Anita Popović – profesor violine i Daniela Seferović – profesor klavira.
Iz hercegnovskog ogranka Matice crnogorske dobili smo i spisak nagrađenih i učenika koji su zaslužili specijalna priznanja.
U konkurenciji literarnih radova u SMŠ  Ivan Goran Kovačić to su:

SPECIJALNA NAGRADA – Tara Tomanović,  II razred/Gimnazija – mentor: Mare Vujinović

I NAGRADA – Marija Pejović, II razred / Turistička škola – mentor: Mare Vujinović

II  NAGRADA – Ivana Bulajić, II razred /Gimnazija – mentor: Danijela Gudeljević

III/1 NAGRADA – Vojislav Vukotić, I razred / Gimnazija – mentor: Mare Vujinović

III/2 NAGRADA – Ivana Marić, I razred /Gimnazija – mentor: Mare Vujinović

Nagrašeni iz OŠ Ilija Kišić, Zelenika:

II NAGRADA – Katarina Jablan,  VIIb – mentor: Rajana Vrbnjak

III/1 NAGRADA – Andrej Vuksanović, VIIa – mentor: Rajana Vrbnjak

III/2 NAGADA – Anđela Šestović, Iva – mentor: Goran Drobnjak

Najuspješniji među onima koji su se predstavili likovnim radovima: 

SMŠ Ivan Goran Kovačić

SPECIJALNA NAGRADA – Nađa Jovanović, IV razred – mentor: Ksandra Popović

I/1 NAGRADA – Adrijana Lepetić, III razred – mentor: Ksandra Popović

I/2 NAGRADA – Nikolina Jančić, IV razred – mentor: Ksandra Popović

I/3 NAGRADA – Anna Morris, III razred – mentor: Ksandra Popović

II/1 NAGRADA – Ana Bilafer, III razred – mentor: Ksandra Popović

II/2 NAGRADA – Minja Josipović, IV razred – mentor: Ksandra Popović

III/1 NAGRADA – Jana Vasiljević, III razred – mentor: Ksandra Popović

III/2 NAGRADA – Evgenia Kesse, IV razred – mentor: Ksandra Popović

OŠ  Ilija Kišić, Zelenika

SPECIJALNA NAGRADA – Polina Manina, VIIIb – mentor: Suzana Vuksanović

I/1 NAGRADA – Kristina Mirković, VIIb – mentor: Suzana Vuksanović

I/2 NAGRADA – Emilija Brajković, IXb – mentor: Suzana Vuksanović

II/1 NAGRADA – Nika Niković, VIIIa – mentor: Suzana Vuksanović

II/2 NAGRADA – Jovana Tadić, Ixa – mentor: Suzana Vuksanović

II/3 NAGRADA – Jovana Dabović, VIIa – mentor: Suzana Vuksanović

III/1NAGRADA – Nikolina Ilić, Ib – mentor: Suzana Vuksanović

III/2 NAGRADA – Vasilisa Milanović, Va – mentor: Suzana Vuksanović

OŠ Dašo Pavičić

SPECIJALNA NAGRADA – Sanja Đurić, VIII1 – mentor: Dubravka Ametović

I/1 NAGRADA – Elena Vuksanović, VIII1 – mentor: Dubravka Ametović

I/2 NAGRADA – Filip Šiler, II3 – mentor: Zorica Čičković

II/1 NAGRADA – Anđela Marijanović, IV3 – mentori: Marica Bijelić

Verica Kovačević

II/2 NAGRADA – Pavle Knežević, II3 –mentor: Zorica Čičković

III/1 NAGRADA – Helena Raćenović, II2 – mentor: Ljeposava Marković

III/2 NAGRADA – Ivan Milović, II4 – mentor: Marina Perović

OŠ Milan Vuković

I NAGRADA – Anna Sukhareva, V1 – mentor: Mila Mračević

II NAGRADA – Teodora Ivanović, VII3 – mentor: Mila Mračević

III/1 NAGRADA – Mihailo Lipovac, VIII3 – mentor: Mila Mračević

III/2 NAGRADA – Vladana Radojičić, V1 – mentor: Mila Mračević

Iz hercegnovske Muzičke škole nagrađeni su:

SPECIJALNA NAGRADA – Duet violina – Hristina Grbo i Daria Ilić

SPECIJALNA NAGRADA – Sofija Kasum – violina solo

I/1 NAGRADA –  Duet: violina i klavir – Una Divjak i Luka Dubanek

I/2 NAGRADA –  Ivana Smoljan – violina solo

II/1 NAGRADA – Anđela Kokot – violina solo

II/2 NAGRADA – Duet: violina i klavir – Anastasija Tripković i Marija Vukotić

II/3 NAGRADA – Sara Paspalj – violina solo

III/1 NAGRADA – Duet: violina i klavir – Doroteja Jurišić i Andrea Proročić

III/2 NAGRADA – Jana Pantić – violina solo

III/3 NAGRADA – Luka Brajović – violina solo

Svim učesnicima, nastavnicima, mentorima valja čestitati, a organizatorima poželjeti još više takmičara i uspjeha naredne godine!

 

 

Ostavite Vaš komentar

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com