Sport

MONTENEGRO MAXI BASKETBALL 2016 – NOVLJANI TREĆI U BUDVI

U Budvi je održan drugi međunarodni košarkaški turnir za veterane i veteranke ”Montenegro MAXI basketball 2016”, u organizaciji Ženskog košarkaškog kluba ”Montenegrine” i Košarkaškog kluba ”Montenegro veterani”.

Na turniru je nastupilo preko 250 učesnika iz deset zemalja, najviše  bivših košarkaša i košarkašica sa prostora nekadašnje Jugoslavije. Turnir se organizovao u četiri kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji i to do 40, do 45, do 50 i preko 50 godina, a utakmice su se igrale u Mediteranskom sportskom centru i Sportskom centru ”Rea”.

Košarkaški veterani iz Herceg Novog, KKV “Karača 2005” u kategoriji 45 godina i više, osvojili su bronzanu medalju na ovom prestižnom turniru,  savladavši u meču za treće mjesto ukrajinsku ekipu “Carpatian Bear” 43-31. Predhodno su naši veterani u grupi imali polovičan učinak,  poraženi su od reprezentacije Crne Gore 65:38, dok su  savladali “Ugljan” iz Zadra 45-29.

Novljanima  žrijeb nije bio naklonjen, za protivnika u prvom kolu dobili su reprezentaciju Crne Gore, ekipu koja je na prvenstvu Evrope u Novom Sadu osvojila treće mjesto. Ulogu favorita reprezentativci Crne Gore opravdali su i na ovom turniru. Slavili su ubjedljivo i u finalu protiv ekipe”Adriatic” iz Splita.

Treće mjesto za ekipu KKV ”Karača 2005” su osvojili: Pavle Njegovac, Jovan Vučurović, Dušan Sučević, Momo Knežević, Vuksan Stamenković, Milutko Bulatović, Milan Cvjetičanin, Ljubiša Savić, Goran Vasilijević, Slavko Popadić, Igor Kovačević, Dr. Slobodan Janjić, Davor Milić, Marko Popović, Dragan Očinić i trener Jovica Ogurlić.