Sport

Milivoje Dukić zauzeo 39. mjesto na SP u Meksiku

Najbolji crnogorski jedriličar, Milivoj Dukić, nastup na svjetskom prvenstvu u Meksiku završio je na 39. mjestu. Dukić je ostvario planirano, a to je plasman u Zlatnu ligu. Ostaje žal jer je nakon kvalifikacija i prvog dijela bio 29.

Novljanin je  sedmog takmičarskog dana, u 13. trci bio je 44, dok je 14. završio na 51. mjestu i ukupno osvojio 296 bodova.

Moramo naglasiti da je Dukić prvi takmičarski dan završio  kao petoplasirani, nakon drugog zauzimao je 14, a poslije trećeg 23. mjesto.

Drugi crnogorski predstavnik, Igor Les, nastup u Srebrnoj grupi završio je na 24. mjestu sa 313 bodova.

Šampionat u Meksiku okupio je 112 takmičara iz 44 države.

Zlatnu medalju osvojio je Britanac Nik Tompson, ispred Francuza Žan Baptist Bernaza i Holanđanina Rutgera Van Šhardenburga.