Sport

KOŠARKA – TEODOVA LEKCIJA NOVLJANIMA

U prvom bokeljskom derbiju koji je igran u okviru četvrtog kola Erste košarkaške lige u Tivtu domaći “Teodo„ pobijedio je „Primorja 1945“ iz Herceg Novog 100.:55 (24:22,  23:10,  31:6,  22:17).

Osim prve četvrtine košarkaši “Primorja 1945”  nijesu mogli da isprate ritam i pronađu rješenje  za raspoloženu i zrelu igru ekipe Teoda koju je predvodio raspoloženi Zdravko Bošković koji je postiga 28 poena i bio nerešiva enigma za igrače trenera Dušana Stojkova. Poslije izjednačene prve četvrtine, Teodo je na furiozan način otvorio drugu, a tako je nastavio i u trećem  dijelu utakmice i potpuno poremetio igru gostiju iz Herceg Novog. Pokušavao je trener Primorja Dušan Stojkov tajm autima i izmjenama da uspori igru domaće ekipe  ali rezultat je rastao  do78:38 na kraju treće četvrtine . Uz nešto bolju igru u poslednjoj četvrtini nije se mogao izbjeći težak poraz  od konačnih 45  poena razlike. Strijelci za Primorje 1945 bili su: Rutešić 18, Kovačević 17, Žarić 10, Bubanja 4 , Grković,  Kuzmanović i Aranitović po 2 poena.

U narednom petom kolu u subotu u Sportskom centru Igalo Primorje 1945 dočekuje Lovćen sa Cetinja.