Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Sport

KOŠARKA – PRIMORKE OPRAVDALE ULOGU FAVORITA

Pionirke ŽKK”Primorje” ostvarile su ubjedljivu pobjedu u susretu 9. kola pionirske lige, savladavši ekipu “Pro basket” iz Tivta rezultatom 66:16 (22:2; 14:2; 15:7; 15:5).
Iako je prva petorka Primorki pratila meč sa tribina, rezervni sastav je pokazao izuzetan potencijal i nastavlja stopama “nepobjedivih”. Razigrane Primorke su u 20 minuta prvog poluvremena primile samo 4 poena, a pobjedu su ovjerile već u prvoj četvrtini, koju su dobile sa 19 poena prednosti.
Sve igračice Primorja su se upisale u listu strijelaca, a predvodila ih je najmlađa u ekipi Jelena Bulajic sa 13 postignutih poena, pratila je odlična Bojana Radnjić sa 12, Anastasija Mojić je dodala 10, Jovana Svrkota 8, Tijana Tatalović  i Jovana Radosavljević 6 i Sanja Pavlović 5 poena, koja je nagovijestila izuzetan talenat. Doprinos pobjedi dale su Kalina Samardžić i Jelena Radosavljević sa po 2 poena i Kristina Samardžić i Sara Đurović koje su se upisale u listu strijelaca.
Večeras  u SC Igalo na programu je kvalifikacioni susret seniorki, između ŽKK Primorje i ŽKK Roling Nikšić. Pobjednik tog susreta, ostvariće plaman među četiri najbolje ekipe Prve ženske crnogorske košarkaške lige. Trener Dragan Prga u izjavi za naš Portal očekuje tešku utakmicu.
– Nadam se da ćemo još jednom potvrditi kvalitetan rad u klubu i plasirati se u polufinale prvenstva Crne Gore, gdje nas očekuje ekipa ŽKK Budućnost Voli. Pozivam sve ljubitelje košarke da dođu i podrže naše mlade djevojke, poručuje Prga.
Susret između Primorja i Rolinga počinje u 19.30 časova.