Sport

KARATE – USPJEŠAN NASTUP ŠOTOKAN TIMA NA ŠAMPIONATU CRNE GORE

Karate klub “Šotokan tim” nastupio je sa 10 takmičara na prvenstvu Crne Gore za kadete, juniore i mlađe seniore, koje je održano u Podgorici, u organizaciji karate saveza Crne Gore.

Na takmičenju je čestvovalo 150 takmičara iz 24 kluba. Članovi “Šotokan tima” su osvojili 11 medalja, od toga jednu zlatnu, 5 srebrnih i 5 bronzanih, što ih u ukupnom plasmanu svrstava na četvrto mjestu, iza KK “Omladinac”, KK “Bar” i KK “Budućnost”.

-U odnosu na prošogodišnje državno prvenstvo u ovom uzrastu, uspjeh kluba je mnogo veći, ali ostaje žal zbog 2 zlatne medalje, koje smo mogli osvojiti uz malo sreće u preostalih 5 finala, stoji u saopštenju kluba.

Zlatnu medalju osvojila je Ivana Vidojević u katama za kadetkinje. Srebrne medalje osvojili su: Stefan Samardžić,Milan Božović, Anja Bulajić, Ines Bošnjaković, Petar Damjanović i Bojan Vulović. Bronzane medalje osvojili su: Maša Bulajić, Mia Bošnjaković, Bojan Vulović, Petar Damjanović i Maša Bulajić, Ivana Vidojević i Anja Bulajić ekipno.