IzdvojenoSport

KARATE – NEMANJA MIKULIĆ ZLATNI U UMAGU

Na Svjetskoj premijer ligi, karate takmičenju, koje je održano  u Umagu, Nemanja Mikulić, član Karate kluba „Bijela“ osvojio je prvomjesto i zlatnu medalju. Nemanja je u kategoriji do 57 kilograma ostvario šest pobjeda i okitio se titulom šampiona.

U prvom kolu Nemanja je bio slobodan, da bi u drugom savladao borca sa Kipra Theocharous Kuprijanos rezultat 4:0. U trećem kolu savladao je Holanđanina Teeffelen Van Sebastiaan 6:0, da bi u četvrtom bio bolji od Khaled Loay iz egipta 7:3. U petom kolu Nemanja je savladao borca iz Slovačke Masaryk Samuel 4:0 u šestom Ukrainca Boiev Volodymur sudijskim izjasnjavanjem 4:1, da bi u finalu savladao Egipćanina Elhegawi Assera 4:0.

U ovoj kategoriji je bilo prijavljeno 114 boraca 77 država. Nemanja, osvajanjem Premijer lige ulazi u top 10 najboljih boraca svijeta.

Na Svjetskom kupu, karatisti Bijele su osvojili dvije medalje, Nenad Đuričić se srebreni a Jovana Damjanović bronzana.

Nenad Đuričić je ostvario četiri pobjede ali je posustao u finalu. U prvom kolu savladao je Rumuna Popescu Mathias 2:0, da bi u drugom bio bolji od Hrvata Buršić Leon 5:4. U trećem kolo je savladao Bugarina Mihaylov Petar 4:2, a u četvrtom Litvanca Vorozeikins  Leonids sudijskim preglasavanjem, u regularnom dijelu bilo je 3-3. U finalu Nenad je izgubio od Španca Rombeaux Math Shannon 0:7.

Jovana Damjanović opet osvaja medalju na svjetskoj sceni. Prošlogodišnja šampionka iz Umaga ove godine osvaja bronzanu medalju.  Prvo kolo pobjedjuje Estonku Perdel Eneli 5:0, drugo kolo Dankinju Bath Astamaja 7:2, treće kolo gubi od Kosovarke Shabani Denisa 0:3, i u repesažu pobjeđuje Slovenku Abram Zoja Martinu 8:0.