Sport

JEDRENJE – MILIVOJ DUKIĆ NA SVJETSKOM KUPU U MAJAMIJU

Najbolji crnogorski jedriličar Milivoj Dukić, osvojio je 18. mjesto na Svjetskom kupa u Majamiju u klasi Laser Standard. Mićo Dukić, član JK“ Jugole Grakalić“ Herceg Novi, poslijednje regate odjedrio je na vrhunskom nivou i zauzeo treće, osmo i 14. mjesto.

Drugi naš predstavnik, jedriličar „Delfina“ iz Tivta, Igor Les, učešće na Svjetskom kupu zavšio je na 56. mjestu.

Na ovom takmičenju učešće je uzelo više od 500 najboljih jedriličara iz 50 država svijeta u deset olimpijskih klasa. To je prvi pravi test za najbolje jedriličare svijeta u olimpijskim klasama u 2018. godini. Prve kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju biće na Svjetskom prvenstvu, koje će u avgustu biti održano u danskom Arhusu.

Na Svjetskom kupu u Majamiju pobjedio je Tom Barton sa Novog Zelanda, ispred Nika Tompsona iz Velike Britanije i Filipa Buhla iz Njemačke.