Sport

“IGALO” I “ARSENAL” U FINALU 42. FUDBALSKOG TURNIRA MIMOZE

Fudbaleri “Igala” i “Arsenala” igraće u subotu, 15. februara, u finalu 42. Fudbalskog turnira Mimoze.

U prvom polufinalnom susretu, u komšijskom derbiju” “Igalo” je juče pobijedilo “Orjen” 6:0 (4:0). Za ekipu trenera Miodraga Profe Radanoviće bio je to rutinski odrađen posao sa pola snage. Ovo je prva pobjeda novog trenera “Igala”. Najbolji igrač utakmice bio je Marko Dragaš, strijelac tri gola u 21,54. i 69. minutu, a on je srušen i za kazneni udarac, koji je u 45. minutu uspješno realizovao Koprivica. Ostala dva pogotka, u 6. i 26. minutu postigao je novajlija Bogdan Bogdanović.

U drugom polufinalnom susretu tivatski “Arsenal” je danas pobijedio ekipu “Obilića” 3:1 (0:0). Utakmicu su riješili igrači koji su u igru ušli u drugom poluvremenu. Prva dva gola postigli su bivši igrači “Igala”. Vilotijević je u 54. minutu doveo svoj tim u vođsto, da bi domaći minut kasnije izjednačili preko Andrije Vujučića. Dok su fudbaleri “Obilića” slavili, Japanac Tačibana je u 56. minutu doveo Tivćane u novo vođstvo, a  pobjedu je u 80. minutu potvrdio treći rezervista Delić.