Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Sport

FUDBAL – SERIJA DOBRIH REZULTATA FUDBALSKOG KLUBA OBILIĆ HERCEG NOVI

U okviru 14. kola Južne fudbalske regije, petlići i pioniri FK „Obilić Herceg Novi“ dočekali su FK „Grbalj“. Petlići su odigrali nerješeno 2:2 (1:0), dok su pioniri slavili rezultatom 3:1 (1:1). U Radanovićima su odigrani  mečevi Đetić lige za 2007. i 2009. godište. Stariji igrači Obilića su pobjedili „FA Kotor“ rezultatom 4:1, dok su mlađi igrali nerješeno 1:1 sa FK „Lastva“.

U klubu su zadovoljni postignutim rezultatina.

-I više nego uspješan vikend je iza nas. Nakon dvije pobjede naših kadeta, novi bodovi stižu i u mlađim selekcijama. Petlići su odigrali odličnu partiju sa Grbljem, ekipom čija je seniorska selekcija član Prve lige Crne Gore. Utakmicu je bila puna dinamike a krajnji rezultat se nije mogao ni naslutiti. Na samom startu meča, Obilići dolaze do prvog vođstva fantastičnim golom S.Vukićevića. Do izjednačenja dolazi u prvim minutima drugog poluvremena, da bi ponovo Obilići poveli sjajnim potezom Milinkovića, na odličan pas Krivokapića. Uz mnoštvo uzbuđenja pred oba gola,Grbalj uspeva još jednom da izjednači, ovaj put pred sami kraj utakmice.

Poseban praznik fudbala i radost navijačima Obilića, dala je pobjeda selekcije pionira. Uzeti bodove jednoj velikoj ekipi kakva jeste FK „Grbalj“, i u gostima i kod kuće, nije mala stvar. Težak teren i povremena kiša, nisu spriječili obje ekipe da daju i više od maksimuma. Čestitke igračim oba kluba za sve što su prikazali a pogotovo Milošu Đurđeviću, strijelcu sva tri gola za Obilić. Posebno izdvajamo drugi kada je predriblao cijelu odbranu Grblja, uključujući i golmana, i reskim i jakim udarcem iz skoro mrtvog ugla povećao prednost. Posebno su se istakli uz kapitena Fuštića, Gluščević, Marsenić i Aleksa Anđelić, mada je i ostatak ekipe igrao maestralno, ne smanjujući tempo i agilnost do samoga kraja, stoji u saopštenju FK „Obilić Herceg Novi“.

Da klub nema brige za svoju budućnost, pokazale su selekcije 2007. Obilić – FA Kotor 4:1, sva četiri gola postigao je Lučić i generacija 2009. Obilić- Lastva 1:1, gol za Obilić je postigao Vukadinović.