Sport

FUDBAL – IGALO SAVLADALO CETINJE 4-0

U najboljem izdanju ove sezone, u 14. kolu Druge fudbalske lige Crne Gore, fudbaleri Igala su visoko porazili ekipu Cetinja 4:0. Početak nije obećavao dobru igru i povoljan rezultat,  jer su gosti zaprijetili u dva navrata ali je mladi golman Bijelica bio na visini zadatka. U 23. minutu posle prodora Lekovića,  Nikolić je odlično nastavio akciju, dok je  iskusni Koprivica svoj tim doveo u vodstvo. Četrnaest minuta kasnije  Leković je poslužio Nikolića nad kojim je odbrana Cetinjana napravila prekršaj.  Kazneni udarac sigurno je izveo Boban Đorđević i doveo Igalo u vođstvo od 2-0, što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice, u 58. minutu Rajko Leković je prošao po desnoj strani a Đorđević drugim golom povećao prednost svoje ekipe. Svoju odličnu igru Rajko Leković je u 78. minutu krunisao golom, postavivši na taj način konačni rezultat 4-0.

Nakon susreta, sportski direktor FK Igalo Saša Kojović nije krio oduševljenje.

– Izuzetno važna pobjeda u borbi za opstanak. Odigrali smo odgovorno, momci su dali sve od sebe. Koristim priliku da im čestitam na igri i zalaganju. Svaki bod je dragocjen, pogotovo u derbiju začelja protiv Cetinja. Ostaje žal što na Solilima nije bilo više navijača. Nadam se da ćemo u slijedećem kolu protiv Otranta u Ulcinju potvrditi dobru formu.