Sport

DŽUDO, TROFEJ NIKŠIĆA – ČETIRI MEDALJE ZA DŽUDISTE IGALA, NIKOLINA KOKOT ZLATNA

U organizaciji džudo kluba „Onogošt“, u Nikšiću je održan tradicionalni X Međunarodni džudo turnir za mlađe kategorije “Trofej Nikšića 2018”. Na ovom turniru učestvovali su takmičari DŽK „Igalo“. U konkurenciji 320 takmičara iz 29 klubova iz osam zemalja takmičari Igala su osvojili 4 medalje i to po jednu zlatnu i srberenu i dvije bronzane.

U konačnom plasmanu najuspješniji su bili takmičari Džudo kluba “Crnogorac” Cetinje sa osvojenih 11 zlatnih, 4 srebrne i 10 bronzanih medalja. Drugo mjesto osvojili su takmičari DŽK “Trebjesa” Nikšić (6 zlatnih, 7 srebrnih i 12 bronzanih medalja), dok je treće mjesto pripalo ekipi DŽK “Jedinstvo” iz Bijelog Polja sa osvojenih 6 zlatnih, 1 srebrnu i 6 bronzanih medalja.

U konkurenci poletaraca  za DŽK “Igalo” Nikolina Kokot je bila prva, dok je  Strahinja Murišić u kategoriji do 22 kilograma bio drugi i osvojio srebrnu medalju. Treća mjesta i bronzane medalje pripale su Mitru Kokotu u kategoriji do 25 kilograma i Vukašinu Vujoviću do 34 kilograma.