Sport

DŽUDO – NIKOLINA ANDRIĆ ZLATNA NA TURNIRU U TREBINJU

Džudisti Igala učestvovali su na XVI međunarodni džudo kupu “Memorijal Miloš Mrdić”, koji je u organizaciji džudo kluba “Leotar” održan u Trebinju. Ovo takmičenje okupilo je oko 300 takmičara iz Bosne i Hercegovine i zemalja iz okruženja.

Ekipa DŽK “Igalo” osvojila je pet medalja. U konkurenciji mlađih pionirki, Nikolina Andrić je do 48kg osvojila zlatnu medalju. Mihaila Kokot je do 22kg bila druga, Karolina Drapić do 25kg treća a Nikolina Kokot do 28kg druga. U konkurenciji poletaraca Vuk Andrić je osvojio treće mjesto do 25kg.

-Imali smo još dva takmičara koja su izgubila borbu za medalju, koji su takođe pokazali znanje tokom borbi i opravdali rad na treninzima. Ovo je tek početak sezone, nadamo se novim dobrim rezultatima i dobrim borbama, ističe trenerica dđudo kluba Igalo Katarina Mustur.