Sport

DŽUDO – DVIJE MEDALJE ZA DŽUDISTE IGALA NA TURNIRU U ROŽAJAMA

Džudisti „Igala“ učestvovali su u Rožajama na 13. Međunarodnom džudo turniru “Rožaje 2017″ . Turnir je okupio oko 300 takmičara iz 37 klubova iz Crne Gore, Srbije, Kosova, Albanije, Bugarske, Hrvatske, Makedonije i Bosne i Hercegovine. Džudo klubu “Igalo“ pripale su dvije medalje, jedna srebrna i jedna bronzana. U konkurenciji poletaraca do 50 kilograma, Ivan Veseli je osvojio drugo mjesto, dok je Nikolini Kokot do 22 kilograma, u konkurenciji poletarki pripala bronza. Matija Milunović i Todor Beko osvojili su u svojim disciplinama peto mjesto.[image_with_text image=’http://www.radiohercegnovi.net/wp-content/uploads/2017/10/20170930_135700.jpg’ title=” title_color=” title_tag=”]

-Konkurencija na turniru bila je izuzetno jaka, sa velikim brojem takmičara. Što se tiče rezultata, uvijek može bolje, ali sam zadovoljna kako su dijeca radila borbe. Bilo je po nekoliko mečeva, gdje su naši takmičari gubili u borbi za medalju, rekla je Katarina Mustur, trenerica u DŽK „Igalo“ i dodala

-Okrećemo se novim obavezama, narednog vikenda učestvujemo na turniru u u Mostaru. U organizaciji džudo kluba “Borsa” u Mostaru, očekuje se učešće 1100 takmičara iz 140 klubova iz 32 zemlje. Mi ćemo nastupiti sa našim najboljim takmičarima i očekujem dobre rezultate, zaključila je Katarina Mustur.[image_with_text image=’http://www.radiohercegnovi.net/wp-content/uploads/2017/10/20170930_101542.jpg’ title=” title_color=” title_tag=”]