Sport

CRNA GORA I GRČKA PODIJELILI BODOVE

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igrala je danas sa Grčkom neriješeno 10:10 (3:3, 2:1, 4:4 i 1:2), u utakmici drugog kola A grupe Svjetskog prvenstva u južnokorejskom Kvangdžuu. Crnogorski vaterpolisti upisali su drugi remi, nakon što je bez pobjednika i istim rezultatom završen i duel sa Srbijom.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića prvi put došli su do vođstva početkom druge četvrtine (4:3), a u trećem dijelu meča imali su tri puta prednost od tri gola (7:4, 8:5 i 9:6). Grčka je napravila seriju od 4:0 za preokret, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Ivović dva minuta prije kraja.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Mlađan Janović sa tri gola, Aleksandar Ivović postigao je dva, a po gol Nikola Murišić, Đuro Radović, Draško Brguljan, Dragan Drašković i Bogdan Đurđić. U grčkoj selekciji dvostruki strijelci bili su Aleksandros Gunas, Stilianos Argiropulos i Dimitros Skubakis, dok su se po jednom upisali Kristodulos Kolomvas, Georgios Dervisis, Aleksandros Papanastasiu i Konstantinos Genidonias.

Crna Gora će u posljednjem kolu, u petak u 10:10, igrati sa Južnom Korejom.